Mes Prekiaujame

 

sanha buntmetall
esbe
junkers
Emmeti walraven
wilo
nmc

Klausimai

SANHA Pressfittings

Presuojama varinė sistema Pressfitting

Dažnai, ypač sezono metu, įrengimo įmonė yra priversta atsisakyti daugybės darbų užsakymų. Dėl šios priežasties įmonė dažnai praranda ryšius ir galimybes uždirbti. Aišku, kad klientas šildymo sistemos įrengimo nenorėtų laukti nuo spalio iki lapkričio mėnesio. Išvengti tokių problemų ir padidinti savo uždarbį galima, pvz., įdarbinus dar kelis darbuotojus arba susiradus padėjėjus. Tačiau rentabilumas dėl tokių veiksnių nėra labai aukštas. Kaip alternatyva gali būti, pvz. įrengimo technologijų pakeitimas greitesnėmis. Suspaudimas vykdomas deformuojant jungtį, vamzdį, tarpinę. Presuojamų sistemų jungtyse yra nepralaidus elementas, pritaikytas prie įvairių sistemų. Vartojamo vandens ir šildymo (iki 100 OC) įrenginiui naudojamos jungtys su EPDM (apdorotas kaučiukas) su nuolatinio darbo 120O C atsparumu. Vandens šildymo ir dujų įrenginiams naudojamos jungtys, pagamintos iš medžiagų, atsparių aukštai temperatūrai.

 

Kur yra pelnas?
Pressfitting sistemos pranašumų yra daug: paprastas montavimas, saugus naudojimasis, įrengėjo darbo komfortas, montavimo darbų švarumas, nebūna atvira liepsna, kuri gali sugadinti apdailą, tam tikras savininko prestižas ir ypač estetiškai atrodantys sujungimai — ir tai tik kai kurie iš jų.
Bet pagrindinis ir svarbiausias pranašumas — tai paprastesnis ir greitesnis sujungimas.
Priklausomai nuo įrenginio gali trukti 7–15 minučių.
Ilgai svarstėme, kaip galima apskaičiuoti presuojamos sistemos rentabilumą. Norint įrodyti, kokia yra nauda naudojantis Pressfittings sistema, išnagrinėjome išlaidas, patirtas įrengiant vidutinio ploto butą, naudojant lituojamą ir presuojamą sistemas.

Įvertintos darbų laika su Pressfiting sistema sutaupysime beveik 10 valandų! Sutaupydami 10 valandų, praktiškai (pertraukos, važiavimas) sutaupome 1,5 darbo dienos!! Taigi, atsisakydami 25 % pelno už darbus, sutaupome net iki 50 % laiko! Šį sutaupytą laiką galime panaudoti naujai investicijai, ir uždirbti papildomus pinigus.

Nepaprastai svarbus argumentas naudoti Pressfittings sistemą yra tai, ką pabrėžia rangovinių įmonių savininkai — kad dėl jos galima sutrumpinti darbuotojų išvykimo laiką, tuo pačiu sumažinti išlaidas už atliktus darbus ir komandiruotes arba už degalus, skirtus važiavimui į statybą. Šitos išlaidos turi būti skaičiuojamos ir kalkuliuojamos! Išvados: presuojama sistema yra rentabilesnė negu litavimo sistemos.
Reikia pabrėžti, kad kuo didesni jungiamų vamzdžių skersmenys, tuo naudingesnis yra naudojimasis Pressfittings sistema. Taip yra todėl, kad, lyginant su trumpu suspaudimo laiku, sulituotos jungties paruošimas ir litavimas užima žymiai daugiau laiko. Ypač ilgas ir problematiškas litavimo darbų atlikimas esant žemai lauko temperatūrai. Didėjant skersmeniui, Pressfittings ir sulituotų jungčių kainos susilygina dėl panašios sunaudotos jungties gamyboje medžiagų masės. Žymiai didesni presuojamos sistemos pranašumai pastebimi lyginant ją su sistema, pagamintu iš tauriojo plieno, kurio atveju darbo išlaidos yra didesnės negu investicijų. Naudodami NiroSan vamzdžių sistemą ir suspaudimo jungtis, sumažinsite darbų išlaidas net keletą kartų!!! Ir dar vienas montuotojų argumentas prieš presuojamą sistemą— suspaudimo aparato pirkimas. Bet šis argumentas yra nepagrįstas. Dažniausia įmonės platintojai Lietuvoje investicijų laikotarpiu siūlo nemokamai pasinaudoti įrankiais, reikalingais sujungimo darbams atlikti.

Dar labiau apsimoka įrengti Pressfiting presuojamą sistemą, lyginant ją su panašiomis plastikinėmis presuojamomis sistemomis, varinės presuojamos jungtys pigesnės vidutiniškai 40 %. Nepaisant to, kad variniai vamzdžiai brangesni už plastikinius, visos sistemos kaina susilygina. Verta atkreipti dėmesį į teigiamas varinių sistemų ypatybes.
Medžiagų, iš kurių bus sumontuotos šildymo ir vandentiekio sistema, parinkimas — tai kompromisas tarpt patikimumo ir kainos. Varinės sistemos gali būti puikus pavyzdys. Viliojanti kaina, greitas montavimas ir metalo pranašumai užtikrina, kad varinės sistemos jau daug metų yra pats populiariausias Europoje įrengėjų sprendimas.

Sanha – pripažinta kaip varis

Ilgaamžiškumas yra vienas iš pagrindinių kriterijų pasirenkant medžiagą instaliacijai.

Varis priklauso tauriųjų metalų grupei ir vario korozijos greitis yra labai lėtas, o veiksmingas apsaugos nuo korozijos būdas yra apsauginio vario oksido sluoksnelio susidarymas vidiniame vamzdžių paviršiuje. Seniausi išlikę vario instaliacijų fragmentai siekia beveik tris tūkstančius metų prieš mūsų erą.

Vakarų šalyse varis vandens ir dujų instaliacijoms naudojamas jau seniai, taigi yra galimybė puikiam šios medžiagos pažinimui, pvz., Anglijoje naudojamas jau apie 90 metų, Vokietijoje - 45 metus. Vario atsparumas korozijai turi savo privalumų, kai variniais vamzdžiais teka geriamasis vanduo. Jis nepraranda savo skonio savybių. Tai ypač svarbu stagnacinio (stovinčio) geriamojo vandens požiūriu. Naujausi Belgijos, Danijos ir Vokietijos institutų tyrimai patvirtina tezę, kad dirbtinių medžiagų instaliacijose, neatsižvelgiant į jų rūšį, į vandenį patenka kenksmingi jonai, o tai lemia jo skonio suprastėjimą, o kai kada tokio vandens iš viso negalima gerti.

Kitas vario privalumas yra atsparumas aukštai temperatūrai. Dirbtinės medžiagos PVC-C įsiliepsnojimo temperatūra yra 433°C, o tai reiškia, kad „priešgaisrinės“ abiejų medžiagų savybės yra nepalygintinos (varis yra nedegus, o vario tirpimo temperatūra yra 1083°C).

Vario šiluminio plėtimosi koeficientas yra tik 18,6 x 10-6/K (kur: K=1/°C), o PVC-C medžiagos šis koeficientas yra net 65 x 10-6/K. Tai reiškia, kad vienas vamzdžio iš PVC-C metras, sušildytas nuo 20°C iki 60°C pailgės 2,6 mm, o varis tik 0,74 mm. Šis šiluminio plėtimosi skirtumas sudaro rimtą problemą montuojant instaliacijas iš dirbtinių medžiagų, nes turi būti užtikrintas vamzdžių šiluminių pailgėjimų kompensavimas ir atitinkamai panaudotas didesnis sutvirtinimų kiekis, o taip pat turi būti tinkamai nuvestos vamzdynų trasos, o tai padidina instaliacijos išlaidas.

Didelio vario elastingumo dėka net po daugelio užšalimų instaliacija lieka nepažeista. Vario elastingumo padidėjimas krentant temperatūrai reiškia, kad variniai vamzdžiai ir jungtys gali būti apdorojamos net esant žemiausiai žiemos temperatūrai, be mažiausios rizikos, kad jos gali įtrūkti. Dirbtinės medžiagos krintant temperatūrai praranda savo elastingumą, o kai kada gali net įtrūkti. Todėl neįmanoma naudoti dirbtines medžiagas klimatizacijos instaliacijai (šaldymo sistemoms), o varis tam tinka idealiai.

Vario instaliacijose naikinamos vandenyje esančios bakterijos ir mikroorganizmai bei sustabdomas jų plitimas. Skirtingai nei varis, dirbtinių medžiagų instaliacijos yra palankios pavojingų sveikatai mikroorganizmų plitimui.

Varis yra taip pat būtinas žmogaus organizmui mikroelementas. Jis yra būtinas pvz. hemoglobino sintezei organizme. Su vario trūkumu susiję daug ligų, ypač vaikų. Vienas iš vario trūkumo požymių yra protinio išsivystymo vėlavimas, kraujo ligos (anemija), netinkamas kaulų ir plaukų vystymasis. Vario jonų kiekis, esantis vario instaliacijomis perduodamame vandenyje, užtikrina šio būtino gyvybei elemento tiekimą žmogui.

Varis yra vertinga antrinė žaliava. Virš 90 % vario likučių gali būti pakartotinai perdirbta. Vis auga problema, susijusi su dirbtinių medžiagų likučių sutvarkymu (pvz. pakeitus instaliaciją), ir bėgant laikui šis klausimas turės būti išspręstas, nes vis daugiau šalių kelia reikalavimus dėl aplinkos apsaugos.

Varinių vamzdžių naudojimo sanitarinėms ir šildymo instaliacijoms patirtis siekia jau beveik 90 metų. Šios patirties trūksta dirbtinių medžiagų instaliacijoms, kurių patvarumas yra nustatomas laboratoriškai. Praktiškai jos naudojamos apie 20 metų. Galbūt problemos su dirbtinių medžiagų instaliacijomis prasidės tada, kai jos pasieks „vidurinįjį amžių“ ir kai atsiras nauji reiškiniai, nenumatyti laboratorinių tyrimų metu.

Vario instaliacijų sėkmei rinkoje įtakos taip pat turėjo visų jo elementų normalizavimas. Variniai vamzdžiai ir jungtys, jeigu atitinka kokybės reikalavimus, nepriklausomai nuo jų gamintojo, gali būti tarpusavyje jungiamos. Tai galioja ir lydiniams bei fliusams, naudojamiems statyboje. Dirbtinių medžiagų sistemos yra labai įvairios ir jos negali būti tarpusavyje jungiamos.

Bendra vario ir dirbtinių medžiagų instaliacijų savybė – jų pagaminimo paprastumas. Būtent ši savybė lėmė, kad instaliuotojai greitai atsisakė kitų sprendimų.

Kaip ir kiekvienoje, taip ir vario instaliacijoje daugiausiai pažeidimų ar klaidų instaliuotojas gali padaryti vamzdžių sujungimuose. Todėl labai svarbu parinkti tinkamos kokybės jungtis bei jų jungimo būdą. Visą bet kokio tipo jungčių asortimentą, skirtą metalinėms instaliacijoms, garantuoja firma SANHA.

Tradicinis ir labiausiai paplitęs vario instaliacijų jungimo metodas yra litavimas. Jis užtikrina paprastą ir greitą montavimą, išlaikant maksimalų sandarumą bei patvarumą ir tuo pačiu nereikalauja brangių įrankių.

Žingsniu į priekį vario instaliacijų srityje buvo suprojektuota suspaudžiamųjų jungčių sistema SANHA-Pressfittings.

Ši sistema jungia tradicinių vario instaliacijų įvairiapusiškumą ir patvarumą su iki šiol nematytu montavimo greičiu. Sujungimas šioje sistemoje užtrunka tik kelias sekundes. Sistema SANHA-Pressfittings įveda naują kokybę sanitarinių instaliacijų srityje.

Kaip ir lituojamų jungčių, taip ir suspaudžiamųjų jungčių asortimentas yra platus, todėl galima laisvai konfigūruoti instaliacijas ir taupyti medžiagą.

Kadangi sandarinimui naudojami aukščiausios kokybės elastomerai, suspaudimo sistema užtikrina sandarumą iki 40 barų ir pastovaus darbo temperatūrą iki 200°C. SANHA-Pressfittings jungčių tyrimai patvirtino, kad ši sistema tinka taip pat ir vidaus dujų instaliacijoms. Visos šios savybės ir didelis universalumas lėmė, kad vakarų Europos šalyse suspaudimo sistemos jau beveik visiškai pakeitė litavimą.
 
© 2012-2013 Varinės sistemos